Opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje mama. Kobieta walczy z systemem, jej syn trenuje zdolności telepatyczne, a zła noga marzy, by zostać kosmonautką.
Zobacz więcejInspirowana motywami ludowymi, która przypomina, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarowujemy, zawsze do nas wróci.
Zobacz więcejKról jest narcyzem, który niechętnie myśli o innych. Gdy poznaje Chłopca, młody wydaje mu się kulą u nogi. Chłopiec chce poznawać otaczający świat. Ciągle dopytuje się o wszystko, zadając pytania dla dorosłego zupełnie bezzasadne. Król zastanawia się, jak go się pozbyć. Znajomość ta zmieni jednak egoistycznego monarchę.
Zobacz więcejSpektakl pokazany na żywo w ramach iTeatru. To pierwsza adaptacja powieści Sienkiewicza w formie teatru lalkowego. Kolejne pokolenia Polaków z wypiekami na twarzach kibicowały młodemu Zbyszkowi, drżały o los pięknej Danusi, po cichu trzymały kciuki za sprawy sercowe przaśnej Jagienki czy wreszcie ekscytowały się opisami największego prawdopodobnie triumfu polskiego oręża – bitwy pod Grunwaldem. Dzieło Sienkiewicza to świetnie opowiedziana historia, która może wciągnąć, rozśmieszyć i wzruszyć zarówno młodszych, jak i dojrzałych widzów. Teatr lalkowy pozwala na interesujące i pełne jej przedstawienie – z wielością miejsc akcji, osób, z polowaniami na niedźwiedzia i tura czy wreszcie z wielką, finałową bitwą pod Grunwaldem. Spektakl wyreżyserował uznany dramaturg i reżyser Jakub Roszkowski, a scenografię i lalki zaprojektował jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich scenografów Mirek Kaczmarek.
Zobacz więcej