Znamy zwycięzców VI edycji Przeglądu iTeatr!

24.06.2020

VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2020, odbywający się pod hasłem "Miłość", przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.

Jury w znamienitym składzie:
Ewa Konstancja Bułhak - Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
Zbigniew Dzięgiel - Redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji
Katarzyna Grześków - Kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A.
Elżbieta Wrotnowska – Gmyz - Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

spośród bardzo ciekawych propozycji finałowych postanowiło nagrodzić następujące spektakle i zespoły:

W kategorii szkół podstawowych:
Nagroda główna ex aequo dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie za spektakl „Na sznurkach... ” oraz dla Fundacji Świętej Rodziny w Poznaniu za spektakl „Jasełka”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:
Nagroda główna dla II LO w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl „Lilie”  oraz wyróżnienie dla spektaklu „Rozłączeni” z IV LO w Poznaniu. 

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne:
Nagroda główna dla Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl  „Fryderyk” oraz wyróżnienia dla:
Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”;
Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy - NIE!”
oraz wyróżnienie dla spektaklu Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”, zakwalifikowanego do etapu centralnego, który ze względu na ograniczenia praw autorskich nie mógł znaleźć się w finale konkursu.

Nagrodę specjalną za najlepszą kreację aktorską od Redaktora Naczelnego portalu tvp.pl w postaci stażu/praktyki w wideo teamie Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP S.A. otrzymuje Nikodem Krysztofowicz z zespołu Waria.Ty z IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za rolę w spektaklu „Rozłączeni”.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymują Natalia Kamińska i Roch Oczkowski z Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za rysunki i animacje we „Fryderyku”.

Nagroda Najlepszego Spektaklu według Internautów wyłoniona w drodze głosowania internetowego przypadła spektaklowi „Na sznurkach” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

Zwycięzcom, finalistom, a przede wszystkim tym, którzy, kochając teatr, realizują swoją pasję, serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za to, że mogliśmy oglądać Wasze realizacje.

 

Inne materiały wideo

Maciej Wojtyszko zaprasza na spektakl „Wielka zagadka Misia Uszatka”

Już we wtorek, 27 września, będzie można zobaczyć „Wielką zagadkę Misia Uszatka”. Na przedstawienie zaprasza jego autor – Maciej Wojtyszko.

Zobacz więcej

Kielecki teatr zaprasza na spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach trwają przygotowania do transmisji spektaklu „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”. Początek pokazu 12 maja o godz. 11.00.

Zobacz więcej

W świątecznym klimacie z Teatrem Lalki i Aktora

W święta dzieci dostają prezenty. Niestety to właśnie w tym czasie, wiele starych zabawek idzie w odstawkę. Aktorzy Teatru Lalki i Aktora w swoim najnowszym spektaklu przypominają, jak ważne jest docenianie tego, czym można się w życiu cieszyć oraz uczą, że święta to piękny czas – nie tylko ze względu na prezenty...

Zobacz więcej

Tymoteusz wśród ptaków – zwiastun

Zwiastun spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Transmisja w iTeatrze już 28 października 2021 r.

Zobacz więcej