Znamy zwycięzców VI edycji Przeglądu iTeatr!

24.06.2020

VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2020, odbywający się pod hasłem "Miłość", przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.

Jury w znamienitym składzie:
Ewa Konstancja Bułhak - Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
Zbigniew Dzięgiel - Redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji
Katarzyna Grześków - Kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A.
Elżbieta Wrotnowska – Gmyz - Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

spośród bardzo ciekawych propozycji finałowych postanowiło nagrodzić następujące spektakle i zespoły:

W kategorii szkół podstawowych:
Nagroda główna ex aequo dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie za spektakl „Na sznurkach... ” oraz dla Fundacji Świętej Rodziny w Poznaniu za spektakl „Jasełka”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:
Nagroda główna dla II LO w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl „Lilie”  oraz wyróżnienie dla spektaklu „Rozłączeni” z IV LO w Poznaniu. 

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne:
Nagroda główna dla Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl  „Fryderyk” oraz wyróżnienia dla:
Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”;
Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy - NIE!”
oraz wyróżnienie dla spektaklu Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”, zakwalifikowanego do etapu centralnego, który ze względu na ograniczenia praw autorskich nie mógł znaleźć się w finale konkursu.

Nagrodę specjalną za najlepszą kreację aktorską od Redaktora Naczelnego portalu tvp.pl w postaci stażu/praktyki w wideo teamie Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP S.A. otrzymuje Nikodem Krysztofowicz z zespołu Waria.Ty z IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za rolę w spektaklu „Rozłączeni”.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymują Natalia Kamińska i Roch Oczkowski z Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za rysunki i animacje we „Fryderyku”.

Nagroda Najlepszego Spektaklu według Internautów wyłoniona w drodze głosowania internetowego przypadła spektaklowi „Na sznurkach” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

Zwycięzcom, finalistom, a przede wszystkim tym, którzy, kochając teatr, realizują swoją pasję, serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za to, że mogliśmy oglądać Wasze realizacje.

 

Inne materiały wideo

Tymoteusz wśród ptaków – zwiastun

Zwiastun spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Transmisja w iTeatrze już 28 października 2021 r.

Zobacz więcej

Aktorzy zapraszają na spektakl „Rutka”

Aktorzy z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi zapraszają na spektakl „Rutka”.

Zobacz więcej

O spektaklu „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”

Internetowy Teatr dla Szkół zaprasza na spektakl pt. „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Przygotował go Teatr Maska w Rzeszowie. To spektakl dla najmłodszych, który miał premierą w 2017 r. Święty Franciszek – kiedy jeszcze nie był świętym, lecz po prostu zwykłym Franciszkiem – wybrał się w wędrówkę po świecie. Podczas swojej podróży przeżył mnóstwo niezwykłych przygód.

Zobacz więcej

Aktorzy zapraszają na spektakl „My psy”

Aktorzy Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi zapraszaja młodych widzów na spektakl „My psy”.

Zobacz więcej