Znamy zwycięzców VI edycji Przeglądu iTeatr!

24.06.2020

VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2020, odbywający się pod hasłem "Miłość", przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.

Jury w znamienitym składzie:
Ewa Konstancja Bułhak - Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna
Zbigniew Dzięgiel - Redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji
Katarzyna Grześków - Kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A.
Elżbieta Wrotnowska – Gmyz - Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

spośród bardzo ciekawych propozycji finałowych postanowiło nagrodzić następujące spektakle i zespoły:

W kategorii szkół podstawowych:
Nagroda główna ex aequo dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie za spektakl „Na sznurkach... ” oraz dla Fundacji Świętej Rodziny w Poznaniu za spektakl „Jasełka”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:
Nagroda główna dla II LO w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl „Lilie”  oraz wyróżnienie dla spektaklu „Rozłączeni” z IV LO w Poznaniu. 

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne:
Nagroda główna dla Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl  „Fryderyk” oraz wyróżnienia dla:
Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”;
Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy - NIE!”
oraz wyróżnienie dla spektaklu Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”, zakwalifikowanego do etapu centralnego, który ze względu na ograniczenia praw autorskich nie mógł znaleźć się w finale konkursu.

Nagrodę specjalną za najlepszą kreację aktorską od Redaktora Naczelnego portalu tvp.pl w postaci stażu/praktyki w wideo teamie Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP S.A. otrzymuje Nikodem Krysztofowicz z zespołu Waria.Ty z IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu za rolę w spektaklu „Rozłączeni”.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymują Natalia Kamińska i Roch Oczkowski z Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za rysunki i animacje we „Fryderyku”.

Nagroda Najlepszego Spektaklu według Internautów wyłoniona w drodze głosowania internetowego przypadła spektaklowi „Na sznurkach” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

Zwycięzcom, finalistom, a przede wszystkim tym, którzy, kochając teatr, realizują swoją pasję, serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za to, że mogliśmy oglądać Wasze realizacje.

 

Inne materiały wideo

Aktorzy zapraszają na spektakl „My psy”

Aktorzy Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi zapraszaja młodych widzów na spektakl „My psy”.

Zobacz więcej

Szansa dla młodych widzów z małych ośrodków

Internetowy Teatr Telewizji dla szkół to szansa, by najciekawsze spektakle mogły dotrzeć do dzieci z miejscowości oddalonych od dużych miast. „Bambusową księżniczkę” z Teatru Maska w Rzeszowie w odległej Wielkopolsce oglądało prawie 3 tysiące dzieci,

Zobacz więcej

Staś i zła noga

Opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje mama. Kobieta walczy z systemem, jej syn trenuje zdolności telepatyczne, a zła noga marzy, by zostać kosmonautką.

Zobacz więcej

Znamy zwycięzców VI edycji Przeglądu iTeatr!

Jurorzy VI Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr ogłaszają wyniki konkursu!

Zobacz więcej