Weź udział w konkursie teatralnym i wygraj!

02.03.2020

To już szósta edycja konkursu, który pozwala wyłonić prawdziwe teatralne młode talenty! A jego uczestnikom dobrze spędzić czas z przyjaciółmi ze szkoły, poznać samego siebie i odkryć miłość do teatru.

To jedyny taki konkurs w Polsce, a prawdopodobnie i na świecie. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział?

Wystarczą trzy kroki!

1. Przygotuj spektakl teatralny wraz z przyjaciółmi z Twojej szkoły, domu kultury czy świetlicy. Spektakl może być oparty o Wasz własny scenariusz lub sięgać do klasycznych tekstów kultury. Jakich? Tu znajduje się lista twórców, z których twórczości można (ale nie trzeba) korzystać. Przy tworzeniu spektaklu pomoc nauczycieli czy rodziców jest jak najbardziej dozwolona - sztuka nikogo nie wyklucza!

2. Nagraj spektakl na płytę lub pendrive, poproś nauczyciela lub opiekuna grupy teatralnej w szkole o wypełnienie formularza zgłoszeniowego konkursu i pozostałych dokumentów (są dostępne jako załączniki w tym artykule).

3. Wyślij spektakl wraz z dokumentami na adres właściwego oddziału regionalnego TVP z dopiskiem „Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr”. Kontakt do wszystkich koordynatorów regionalnych znajdziesz tutaj.

Jakie jest hasło przewodnie Przeglądu?

Czekamy na Wasze spektakle, w których powiecie nam coś o miłości. Nie tylko takiej z "Romea i Julii", ale tej, z którą spotykacie się na co dzień, miłości do świata, do siebie. Spektakle zrealizowane przez uczniowskie zespoły teatralne będą oceniane pod kątem nowatorskości realizacji, użytych środków, wyrazistości kreacji aktorskich, scenografii i muzyki. Mogą mieć formę monodramu, musicalu, tańca czy też zupełnie klasyczną. Forma teatralna jest otwarta.

Spektakle szkolne będą oceniane w trzech kategoriach: szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz ośrodków kulturalno-oświatowych. Zostanie również przyznana nagroda dla Najlepszego Spektaklu według Internautów, wyłoniona w drodze głosowania na stronie iteatr.tvp.pl.

Maksymalny czas trwania konkursowego przedstawienia to 40 minut.

Nabór spektakli potrwa do 30 kwietnia 2020.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Laureaci poprzedneij edycji Przeglądu iTeatr

Czytaj także

„Błekitny Pies” w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach

„Błekitny Pies” w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach

Spektakl „Błękitny Pies” z Teatru Polskiego we Wrocławiu obejrzało ponad 27 tysiecy dzieci ze szkół w całej Polsce. Tak bawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach.

Zobacz więcej
„Wielka zagadka Misia Uszatka” w szkole w Wichowie

„Wielka zagadka Misia Uszatka” w szkole w Wichowie

„27 września dzieci z naszej szkoły dzięki udziałowi w projekcie Internetowy Teatr TVP dla szkół (iTeatr), mogły oglądać na żywo spektakl teatralny pt. „WIELKA ZAGADKA MISIA USZATKA” w wykonaniu Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. Spektakl bardzo się uczniom podobał, ze względu na grę aktorską i piękną scenografię. To opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze. To refleksja nad tym, co teraz, ukazana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu. Już czekamy na kolejny spektakl, który będzie już niebawem” – napisali do nas nauczyciele z Filialnej Szkoły Podstawowej w Wichowie w woj. lubuskim.
Zobaczcie jak dzieci przygotowywały się do „wizyty” w internetowym teatrze i jak się w nim bawiły.

Zobacz więcej
Maciej Wojtyszko zaprasza na spektakl „Wielka zagadka Misia Uszatka”

Maciej Wojtyszko zaprasza na spektakl „Wielka zagadka Misia Uszatka”

Zobacz więcej
Kielecki teatr zaprasza na spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”

Kielecki teatr zaprasza na spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”

Zobacz więcej