Weź udział w konkursie teatralnym i wygraj!

02.03.2020

To już szósta edycja konkursu, który pozwala wyłonić prawdziwe teatralne młode talenty! A jego uczestnikom dobrze spędzić czas z przyjaciółmi ze szkoły, poznać samego siebie i odkryć miłość do teatru.

To jedyny taki konkurs w Polsce, a prawdopodobnie i na świecie. Co należy zrobić, aby wziąć w nim udział?

Wystarczą trzy kroki!

1. Przygotuj spektakl teatralny wraz z przyjaciółmi z Twojej szkoły, domu kultury czy świetlicy. Spektakl może być oparty o Wasz własny scenariusz lub sięgać do klasycznych tekstów kultury. Jakich? Tu znajduje się lista twórców, z których twórczości można (ale nie trzeba) korzystać. Przy tworzeniu spektaklu pomoc nauczycieli czy rodziców jest jak najbardziej dozwolona - sztuka nikogo nie wyklucza!

2. Nagraj spektakl na płytę lub pendrive, poproś nauczyciela lub opiekuna grupy teatralnej w szkole o wypełnienie formularza zgłoszeniowego konkursu i pozostałych dokumentów (są dostępne jako załączniki w tym artykule).

3. Wyślij spektakl wraz z dokumentami na adres właściwego oddziału regionalnego TVP z dopiskiem „Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr”. Kontakt do wszystkich koordynatorów regionalnych znajdziesz tutaj.

Jakie jest hasło przewodnie Przeglądu?

Czekamy na Wasze spektakle, w których powiecie nam coś o miłości. Nie tylko takiej z "Romea i Julii", ale tej, z którą spotykacie się na co dzień, miłości do świata, do siebie. Spektakle zrealizowane przez uczniowskie zespoły teatralne będą oceniane pod kątem nowatorskości realizacji, użytych środków, wyrazistości kreacji aktorskich, scenografii i muzyki. Mogą mieć formę monodramu, musicalu, tańca czy też zupełnie klasyczną. Forma teatralna jest otwarta.

Spektakle szkolne będą oceniane w trzech kategoriach: szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz ośrodków kulturalno-oświatowych. Zostanie również przyznana nagroda dla Najlepszego Spektaklu według Internautów, wyłoniona w drodze głosowania na stronie iteatr.tvp.pl.

Maksymalny czas trwania konkursowego przedstawienia to 40 minut.

Nabór spektakli potrwa do 30 kwietnia 2020.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Laureaci poprzedneij edycji Przeglądu iTeatr

Czytaj także

Przegląd iTeatru wchodzi w etap ogólnopolski

Przegląd iTeatru wchodzi w etap ogólnopolski

Za nami etap regionalny VI edycji Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr. Tegoroczne hasło konkursu to "Miłość" i nawiązujące do niego czternaście realizacji ze szkół i ośrodków edukacyjnych i kulturalnych z całej Polski właśnie zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Zobacz więcej
Spektakl

Spektakl "O dwóch takich, co ukradli księżyc" dostępny na żądanie!

Współczesna, pełna muzyki inscenizacja znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niesfornych braciach, zrealizowana przez łódzki Teatr Lalek Arlekin, przez miesiąc dostępna jest w iTeatrze oraz vod.tvp.pl.

Zobacz więcej
Uczniowie z Piotrkowa o teatralnej interpretacji „Tristana i Izoldy

Uczniowie z Piotrkowa o teatralnej interpretacji „Tristana i Izoldy"

Zobacz więcej
Historia miłości starsza niż Romeo i Julia w iTeatrze

Historia miłości starsza niż Romeo i Julia w iTeatrze

Zobacz więcej