Nabór spektakli do Przeglądu trwa!

31.12.2018

Do 31 grudnia 2018 czekamy na Wasze realizacje teatralne! Pokażcie nam swoje spektakle o wolności.

Jak wziąć udział w Przeglądzie? Wystarczą trzy kroki!

1. Przygotuj wraz z przyjaciółmi z Twojej szkoły, domu kultury czy świetlicy oparty o własny scenariusz lub klasyczne teksty kultury spektakl teatralny. Tu znajdziesz listę twórców, z których twórczości możesz (ale nie musisz) korzystać. Możesz w spektaklu wykorzystać również legalną muzykę z bazy Paris Music - wystarczy, że prześlesz koordynatorowi tytuły utworów, które chcesz wykorzystać w spektaklu.

2. Nagraj spektakl na płytę lub pendrive, poproś nauczyciela lub opiekuna w szkole o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i umowy.

3. Wyślij spektakl wraz z dokumentami na adres właściwego oddziału regionalnego TVP. Kontakt do wszystkich koordynatorów regionalnych znajdziesz tutaj.

Jakie jest hasło przewodnie Przeglądu?

To wyjątkowa edycja przypadająca w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbywa się pod hasłem „Odsłony wolności - 100 lat niepodległości Polski”. Czekamy na ciekawe interpretacje teatralne tego czym jest wolność. Spektakle zrealizowane przez uczniowskie zespoły teatralne będą oceniane pod kątem nowatorskości realizacji, użytych środków, zarówno filmowych jak i teatralnych, wyrazistości kreacji aktorskich, scenografii i muzyki, użytych w przekazie związanym ze 100 - leciem niepodległości.

Spektakle szkolne będą oceniane w czterech kategoriach: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz innych ośrodków kulturalno-oświatowych. Swoją nagrodę Najlepszego Spektaklu według Internautów przyznają również Widzowie w ramach głosowania na stronie iteatr.tvp.pl.

Maksymalny czas trwania konkursowego przedstawienia to 40 minut.

Nabór spektakli trwa do 31 grudnia 2018.

Propozycje przedstawień wraz z kompletem dokumentów z załącznika prosimy przekazać do właściwego koordynatora regionalnego z dopiskiem „Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr”.

Zwycięzcy poprzedniej edycji odbierają nagrodę z rąk Ireneusza Czopa, fot. TVP
Jak wziąć udział w Przeglądzie iTeatru?

Czytaj także

- Ten spektakl zasługuje na Złotą Maskę - czyli grudniowy live w iTeatrze

- Ten spektakl zasługuje na Złotą Maskę - czyli grudniowy live w iTeatrze

Zobacz więcej
„Baśń o trzech konikach” w Deszcznie

„Baśń o trzech konikach” w Deszcznie

Zobacz więcej
Razem lepiej, czyli „Baśń o trzech konikach” w iTeatrze

Razem lepiej, czyli „Baśń o trzech konikach” w iTeatrze

Zobacz więcej
„Don Kichot” i jego 30 osobowa armia

„Don Kichot” i jego 30 osobowa armia

Zobacz więcej