Kim się staną błędnie wypowiedziane słowa? Sprawdźcie, w co się zamienią już 21 listopada!
Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci.
Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu rozwiązaniu.
Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 7 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni. Dlatego zapraszamy zarówno uczniów młodszych, jak i uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych! Transmisja: 21 listopada o godz. 12.00.Czas trwania: 50 minut bez przerwy.
Przypominamy, że udział w transmisjach spektakli w ramach projektu iTeatr dla szkół jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie szkoły i ośrodki zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji i skontaktowanie się z właściwym swojemu regionowi koordynatorem regionalnym (pełna lista znajduje się w zakładce KONTAKT) w celu otrzymania nowego, unikalnego dla każdej transmisji hasła dostępu.Zjawiskowe postaci wykreowali aktorzy Teatru Nowego:
Anna Mierzwa, Radosław Elis i Michał Kocurek.
Chodź na słówko otrzymało ATEST ASSITEJu - Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci i młodzieży.
Jako jedyna propozycja dla dzieci przedstawienia znalazło się w finale 19. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a sam tekst zdobył nagrodę. Ponadto Malina Prześluga została nagrodzona za sztukę na poznańskich Kon-tekstach 2013. Dramat typowany był również przez krytyków w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013” w piśmie Teatr.
Autorka: Malina Prześluga
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Mariusz Matuszewski
Asystentka reżysera: Agata Felikszewska-Igiel
Ruch sceniczny: Juliusz Stańda
Produkcja spektaklu: Wojciech Nowak
OBSADA:
Anna Mierzwa, Radosław Elis, Michał Kocurek
muzycy: Andrzej Mazurek, Wiesław Prządka, Dariusz Rybacki, Maciej Słomian
lalkę Kury wykonał: Grzegorz Fijałkowski
kostiumy uszyły: Beata Nowacka, Katarzyna Ratič
konstrukcje: Andrzej Tritt