Nabór spektakli do Przeglądu trwa!

31.12.2018

Do 31 grudnia 2018 czekamy na Wasze realizacje teatralne! Pokażcie nam swoje spektakle o wolności.

Jak wziąć udział w Przeglądzie? Wystarczą trzy kroki!

1. Przygotuj wraz z przyjaciółmi z Twojej szkoły, domu kultury czy świetlicy oparty o własny scenariusz lub klasyczne teksty kultury spektakl teatralny. Tu znajdziesz listę twórców, z których twórczości możesz (ale nie musisz) korzystać. Możesz w spektaklu wykorzystać również legalną muzykę z bazy Paris Music - wystarczy, że prześlesz koordynatorowi tytuły utworów, które chcesz wykorzystać w spektaklu.

2. Nagraj spektakl na płytę lub pendrive, poproś nauczyciela lub opiekuna w szkole o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i umowy.

3. Wyślij spektakl wraz z dokumentami na adres właściwego oddziału regionalnego TVP. Kontakt do wszystkich koordynatorów regionalnych znajdziesz tutaj.

Jakie jest hasło przewodnie Przeglądu?

To wyjątkowa edycja przypadająca w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości odbywa się pod hasłem „Odsłony wolności - 100 lat niepodległości Polski”. Czekamy na ciekawe interpretacje teatralne tego czym jest wolność. Spektakle zrealizowane przez uczniowskie zespoły teatralne będą oceniane pod kątem nowatorskości realizacji, użytych środków, zarówno filmowych jak i teatralnych, wyrazistości kreacji aktorskich, scenografii i muzyki, użytych w przekazie związanym ze 100 - leciem niepodległości.

Spektakle szkolne będą oceniane w czterech kategoriach: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych oraz innych ośrodków kulturalno-oświatowych. Swoją nagrodę Najlepszego Spektaklu według Internautów przyznają również Widzowie w ramach głosowania na stronie iteatr.tvp.pl.

Maksymalny czas trwania konkursowego przedstawienia to 40 minut.

Nabór spektakli trwa do 31 grudnia 2018.

Propozycje przedstawień wraz z kompletem dokumentów z załącznika prosimy przekazać do właściwego koordynatora regionalnego z dopiskiem „Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr”.

Zwycięzcy poprzedniej edycji odbierają nagrodę z rąk Ireneusza Czopa, fot. TVP
Jak wziąć udział w Przeglądzie iTeatru?

Czytaj także

Bromba odwiedziła Prusinowice

Bromba odwiedziła Prusinowice

Zobacz więcej
Każdy nauczyciel to trochę Pan Kleks

Każdy nauczyciel to trochę Pan Kleks

Zobacz więcej
Dobre pomysły wystarczy wspierać, czyli Koło Teatralne Jaś

Dobre pomysły wystarczy wspierać, czyli Koło Teatralne Jaś

Zobacz więcej
Znamy nagrodzonych w Przeglądzie iTeatr

Znamy nagrodzonych w Przeglądzie iTeatr

Finałowa dwunastka konkursu to spektakle bardzo ciekawe, dlatego wybór nie był wcale oczywisty. Gratulujemy zwycięzcom nagród, ale jeszcze serdeczniej wszystkim zespołom teatralnym gratulujemy ich pasji i kreatywności!

Zobacz więcej