„Księga dżungli”

Teatr Arlekin w Łodzi
17 październik 2017
Opowieść o chłopcu wychowanym przez wilki przygotowana wspólnie z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem.
„Księga Dżungli” to wyjątkowe, ogromne przedsięwzięcie artystyczne, którego Teatr Arlekin w Łodzi podjął się we współpracy z Mistrzem Lalkarzem Teatru Narodowego Islandii, Berndem Ogrodnikiem.

Kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która zostanie podana w niezwykle atrakcyjnej formie.

W spektaklu bierze udział cały zespół teatru, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikalne - rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny.

Autorem inscenizacji jest mieszkający w Islandii światowej sławy lalkarz Bernd Ogrodnik, którego mistrzowski pokaz „Metamorfozy” można było oglądać w Łodzi w 2015 r. na pierwszym Festiwalu AnimArt. Międzynarodową sławę zyskał dzięki zaprojektowaniu marionetek, które zagrały w filmie „Strings” (polski tytuł to „Zemsta Habalończyka”). Muzykę do przedstawienia komponuje pochodzący z Łodzi, znany artysta-multiinstrumentalista, znawca muzyki hinduskiej - Lucjan Wesołowski.

Transmisja: 17 października o godz. 9.00
Czas trwania: ok. 60 minut bez przerwy
Spektakl dla widowni bez ograniczeń wiekowych.

Fot. Teatr Arlekin w Łodzi
Reżyseria, scenografia, projekty lalek: Bernd Ogrodnik
Scenariusz (inspirowany powieścią Rudyarda Kiplinga): Bernd Ogrodnik
Muzyka: Lucjan Wesołowski
Asystent reżysera: Patryk Steczek
Obsada: Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak-Pawlak, Katarzyna Pałka, Klaudia Kalinowska, Katarzyna Stanisz, Małgorzata Wolańska, Joanna Wiśniewska, Wojciech Kondzielnik, Szymon Nygard, Jan Tomasz Pieczątkowski, Marcin Sosiński, Wojciech Stagenalski, Patryk Steczek, Kamil Witaszak, Wojciech Schabowski

Lalki i dekoracje zostały wykonane w pracowniach Teatru Lalek Arlekin przez: Angelikę Brzostowską-Pociechę, Małgorzatę Górną-Saniternik, Annę Jędraszczyk, Renatę Krawczyk, Marcina Czajkowskiego, Krzysztofa Dulnego, Wojtka Konickiego, Andrzeja Tadeusiaka, Adama Frankiewicza oraz Patryka Steczka, Mateusza Śliwińskiego, Mateusza Skulimowskiego, Marzenę Staniecką, Beatę Jarmuż-Sochę, Annę Szcześniak, Grzegorza Deptulskiego, Michalinę Musialik i Justynę Pazdan pod kierownictwem Iwony Brzezińskiej.

Jak wziąć udział w transmisji i obejrzeć spektakl?

Przypominamy, że udział w transmisjach spektakli w ramach projektu iTeatr dla szkół jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie szkoły i ośrodki zapraszamy do wzięcia udziału w transmisji i skontaktowanie się z właściwym swojemu regionowi koordynatorem regionalnym (pełna lista znajduje się w zakładce KONTAKT) w celu otrzymania nowego, unikalnego dla każdej transmisji hasła dostępu.

Inne spektakle

2
czerwiec2023
„Błękitny Pies” z Teatru Polskiego we Wrocławiu
„Błękitny Pies” z Teatru Polskiego we Wrocławiu

Nawet jeśli masz problemy, musisz wierzyć w siebie

Zobacz więcej
21
kwiecień2023
„Wojnokraka” z Teatru Pinokio w Łodzi
„Wojnokraka” z Teatru Pinokio w Łodzi

Opowieść o wojnie, o byciu „nowym” na podwórku, o potrzebie komunikacji i przyjaźni

Zobacz więcej