Spektakl

wyświetl wszystkie spektakle

26 marca 2017

Znamy zwycięzców!

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych! To młodzi twórcy najwyższej próby.

Jury Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2016/2017 spośród dziewięciu finalistów wybrało spektakle, którym ze względu na wyjątkowy poziom artystyczny przyznane zostały pierwsze miejsca w ich kategoriach. Z przyjemnością przedstawiamy zwycięzców tegorocznej edycji Przeglądu:

Najlepszym spektaklem w kategorii szkół podstawowych został spektakl „Życie fraszką malowane” zespołu Niziołki ze Szkoły Podstawowej im. E.Kleszczyńskiego w Radziemicach.
Pierwsze miejsce wśród szkół gimnazjalnych przyznane zostało spektaklowi „Balladyna” Fabryki Pomysłów z Gimnazjum nr 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce przyznane zostało Teatrowi Piątka z V LO im. Jana Pawła II w Toruniu za spektakl „Almanach pokrzywdzonych”.
W kategorii ośrodków oświatowych pierwsze miejsce zajmuje spektakl „Niech się złość miota na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne” Teatru Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie.
Najlepszym Spektaklem według Internautów
, wybranym przez widzów w drodze głosowania internetowego na stronie iTeatru, zostało przedstawienie „Poskromienie złośnicy” zespołu Echo Pałacu z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Rozdanie nagród odbędzie się podczas wyjątkowego święta teatru, jakim jest Festiwal Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia Dwa Teatry.