Te spektakle zmierzą się w etapie ogólnopolskim Przeglądu!

07.03.2016

Znamy już tytuły spektakli, które zakwalifikowały się do drugiego etapu!

Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych ma zaszczyt ogłosić listę zespołów teatralnych, których spektakle zostały zakwalifikowane do ogólnopolskiego etapu Przeglądu, a zatem mają szansą na zwycięstwo w jednej z trzech głównych kategorii konkursu. Wszystkim zgłaszającym się do konkursu serdecznie dziękujemy za wspaniałą pracę, jaką wykonali. Tych, którym tym razem się nie udało niezmiennie zachęcamy do dalszej teatralnej zabawy i zgłoszeń w przyszłej edycji.




W kategorii szkoła podstawowa do ogólnopolskiego etapu przechodzą:


1. Szkoła Podstawowa w Zadusznikach, Teatr Filemon -„Wróżka”
2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Marklowicach, Teatr na Cztery Łapy - „Podwórkowe opowieści”
3. Szkoła Podstawowa Nr 10 w Starachowicach, Integracyjny Teatr Dziesiątki - „Jak Ty komu, tak on Tobie?"
4. Szkoła Podstawowa Nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, ULINKI - „Sąsiedzi"
5. Zespół Szkół w Radziemicach, Niziołki - „Najcenniejszy dar"
6. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Starogardzie Gdańskim, Dziecięcy Zespół Teatralny Pleciuga - „Zostanę z Tobą na zawsze"

W kategorii gimnazjum do ogólnopolskiego etapu przechodzą:

1. Niepubliczne Gimnazjum im.T.Kościuszki w Jarocinie, Drabina -„Balladyna"
2. Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej, Teatr Przypadek - „Zemsta w nowej odsłonie"
3. Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna w Zakopanem, Klasa VII (I Gimnazjum) - „Dyplomatyka i łowy"
4. Gimnazjum nr 13 im.H.Wagnera, Teatr Światło i Cień - „Schola"
5. Publiczne Gimnazjum im.Św.Jana Pawła II w Goszczanowie, Stellatus - „Romantyczna Femme Fatale"
6. Zespół Szkół w Łubowie, Grupa Teatralna Zakątek - „Zemsta"



W kategorii szkoły ponadgimnazjalne do ogólnopolskiego etapu przechodzą:


1. V LO w Toruniu, Teatr Piątka - „Rozmowy zmarłych”
2. VII LO im.Mikołaja Kopernika, Grupa Pod Wiszącym Kotem - „Mit…?”
3.  I LO im.T.Kościuszki w Busku-Zdroju, Teatr HADES - „Niemoralność Pani Dulskiej"
4. VI LO im.Adama Mickiewicza w Krakowie, Proscenium - „Melancholicy i demony"
5. VIII LO KEN w Gdańsku, Ósemkowy Teatr Jeszcze Bez Nazwy - „Dziady cz.II"
6. Technikum Zawodowe „Zdroje” w Szczecinie, Zespół Teatralny Dźwigozaury - „Kobieta - byt niejednorodny"
7. I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Rykach, Szkolne Koło Teatralne - „Zemsta"

W kategorii placówki oświatowe do ogólnopolskiego etapu przechodzą:

1. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy, BAJZEL - „Legenda o pieśni”
2. Kieleckie Centrum Kultury, Teatr PEGAZ - „Młodzieniec na białym koniu"
3. Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu, Teatr Z Jednej Gliny - „Jagody"
4. Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Teatr BiM - „W jednym stali domku"
5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiśniowej, Szkolny Zespół Teatralny Iskierka" - „Preludium Jesienne - W duszy mej gra Ojczyzny nuta"
6. Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie, AUTentYcZni My Integracyjny Teatr Tańca - „Czekając na…"
7. Starogardzkie Centrum Kultury, Młodzieżowy Zespół Teatralny Napararawan - „Krzesło"

Gratulujemy!

Fot.shutterstock.com

Czytaj także

Czekamy na Wasze spektakle!

Czekamy na zgłoszenia do V Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych!

Zobacz więcej

Dwa spektakle na Dzień Dziecka!

Z okazji wyjątkowego święta przedstawiamy dwa tytuły, które Widzowie mogli oglądać na żywo w ramach transmisji iTeatru. Teraz dostępne będą jako wideo na żądanie i można je oglądać w dowolnym czasie, nie tylko w Dzień Dziecka!

Zobacz więcej

Kolejny rekord. 115 szkół w Wielkopolsce obejrzało przedstawienie iTeatru TVP

Ponad 7 tys. wielkopolskich uczniów ze 115 szkół obejrzało w czwartek, 11. stycznia 2018 r. o godz. 9:00, spektakl pt. „Królewna z drewna”, transmitowany na żywo z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół.

Zobacz więcej

Witamy w nowym roku szkolnym!

Najlepsze w chodzeniu do szkoły są przecież te dni, gdy idzie się do teatru. A najlepiej do iTeatru!

Zobacz więcej