Szkolna przygoda z „Kotem w Butach”

18-03-2014, godz. 20:53

Prawie 33 tys uczniów z ponad 570 szkół obejrzało transmisję spektaklu pt. „Kot w butach” z Gliwickiego Teatru Muzycznego. Spektakl był transmitowany w ramach edukacyjnego projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”.

(fot. teatr.gliwice.pl)
(fot. teatr.gliwice.pl)

Baśń muzyczna w konwencji musicalu oparta na motywie Kota w butach z bajki braci Perrault opowiada o przygodach młynarczyka Janka, zakochanego w Małgosi – córce Młynarzowej – i zaczarowanego Kota.

Scenografię i kostiumy przygotował wybitny twórca Adam Kilian. Odwołując się do dziecięcej wyobraźni i nawiązując do znanych bajek, stworzył barwny , kolorowy świat, z chatką z piernika, drewnianym młynem, drzewami z wikliny…

Przygotował też specjalnie do tego spektaklu kurtynę. Przedstawienie odbywa się z „żywą” orkiestrą, w muzyce Andrzeja Hundziaka brzmi i polski mazur i tango, piosenki i choreografia uatrakcyjniają bajkową narrację.

Spektakl otrzymał Złotą Maskę za najlepsze przedstawienie dziecięce w 2004 r. ,niezmiennie w repertuarze Gliwickiego Teatru Muzycznego cieszy się ogromnym powodzeniem widzów.

(TVP)

template not found: shared/modules/silverlight-video.html (/var/www/templates/xhtml/iteatr.tvp.pl/shared/modules/silverlight-video.html) uri: /shared/details.php?portal_name=iteatr.tvp.pl&templates_version=1&version=6&object_id=14439037&template=shared%2Fmodules%2Fsilverlight-video.html

Jaki spektakl zakończył sezon Internetowego Teatru TVP?